Zdrowie dzieci - informacje,wskazówki
Przepuklina pępkowa u dorosłych i u dzieci

 


Przepuklina pępkowa, będąca formą przepukliny brzusznej, jest najczęściej wadą wrodzoną, występującą u niemowląt. Pojawia się jednak również u dorosłych, jeśli dojdzie do osłabienia wewnętrznej warstwy mięśni brzucha. Wśród narażone są przede wszystkim wcześniaki oraz dzieci z niską wagą urodzeniową. Pojawia się ona na wysokości pępka. U dorosłych częściej mamy do czynienia z przepukliną okołopępkową. Przepuklina uważana jest za schorzenie niegroźne, jednak trzeba pamiętać, że nieleczona prowadzi do poważnych powikłań, czasami nawet zagrażających życiu.
 
Czym suplementować dziecko, aby umysł prawidłowo się rozwijał?

 

Do prawidłowego rozwoju mózg dziecka potrzebuje odpowiednich składników odżywczych. Bez nich nie będzie mógł działać dobrze, a to może przełożyć się na przykład na gorsze wyniki dziecka w szkole. Czym wobec tego suplementować dziecko, aby jego umysł rozwijał się i działał prawidłowo każdego dnia?
 
Jak sobie radzić z różnymi rodzajami kaszlu?

 


Kaszel to jeden z głównych objawów infekcji wirusowych atakujących górny odcinek dróg oddechowych. Choć może być symptomem różnych schorzeń, to najczęściej towarzyszy przeziębieniu i grypie. W takich sytuacjach najlepszą metodą leczenia jest syrop na kaszel.
 
Dlaczego witamina D jest wskazana dla niemowląt?

 


Witamina D jest bardzo ważną witaminą w organizmie człowieka, która ma wielostronne działanie fizjologiczne. Niestety, często mamy jej niedobory, co powoduje, że konieczna jest jej suplementacja, co ma bardzo duże znaczenie szczególnie u niemowląt.
 
Jak poradzić sobie z wyborem prezentu dla niemowlaka?

 


W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo propozycji i ciężko się zdecydować. Zobaczmy zatem jaki prezent będzie zawsze na topie i nigdy nie wyjdzie z mody.
 
Aparat ortodontyczny na zęby dla dzieci

 

Zapewne każdy człowiek chciałby cieszyć się zdrowymi, równymi zębami, które pozwalają pięknie się uśmiechać.

Niestety, nie u wszystkich uzębienie rozwija się prawidłowo. Z różnych przyczyn zęby mogą wyrastać nierówno, a zaniedbania na etapie dzieciństwa sprawiają, że w dorosłym życiu trudniej jest uzyskać idealne efekty prostowania.

 
Atopowe zapalenie skóry - jak można je rozpoznać? Kryteria Hanifina i Rajki

 


Rozpoznanie atopowego zapalenia skóry może być bardzo trudne, ponieważ często ta przewlekła choroba jest mylona z innymi problemami dermatologicznymi. Diagnoza AZS polega przede wszystkim na ocenie objawów oraz obserwacji, natomiast potwierdzona może być przez testy skórne, które wskazują na uczulenie przez podwyższony poziom przeciwciał IgE.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 24
Koniec kolejek do lekarzy!

Jak dostać się do każdego lekarza w 5 dni?
i nie płacić prywatnie za wizytę?

SPRAWDŹ TUTAJ.


domowa depilacja


Pomysł na wakacje z dzieckiem:
Znajdź miejsce na Czystejeziora.pl

Polecane

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił tego, czego pragnie." - Paulo Coelho

"Dzieci najuważniej słuchają, kiedy mówi się nie do nich." - Eleonora Roosevelt