Kreatywne zajęcia i zabawy z dzieckiem
Kreatywne zajęcia z dziećmi

Zajęcia kreatywne z maluchem!

zabawy dla dzieciJak pobudzić kreatywność dziecka? Więcej dobrych pomysłów, to więcej fantastycznie ciekawej i rozwijającej zabawy!Kreatywne dziecko - wycinanki, zabawy z masą solną, koralikowe szaleństwa, rysunkowe ciekawostki, pomysły na wesołe majsterkowanie z maluchem!
Dziecko wystarczy tylko zachęcić do zabawy,pobudzić jego manualne talenty i zdecydować się na coś innego, niż reklamowane "hity" zabawkowe, które za chwilę i tak lądują gdzieś na dnie szafy...
 

Czy wiesz, że kreatywność można rozbudzić już w najmłodszym dziecku?

I, że wcale nie musi temu służyć reklama w telewizji ani wpatrywanie się w kreskówki kanałów podobno dziecięcych? Świat dziecka, to niesamowity, pełen uroku i piękna ogród - ogród, o który trzeba dbać, i dla którego najważniejsze jest światło - czyli trafiony pomysł na zabawę i edukację.
 
Czasami wystarczy zwyczajny patyk, kulka zwiniętego papieru, mały kartonik, bibułka lub wycinanka żeby pobudzić umysł malca do myślenia i jednocześnie dostarczyć mu radosnej zabawy!

Dobry pomysł na pełną frajdy kreatywną rozrywkę dla dziecka znaleźć możesz  dosłownie wszędzie.

Dosłownie wszędzie - wystarczą tylko dobre chęci i chwila wolnego czasu, albo ktoś stworzony do wymyślania ciekawych rzeczy przy boku. Jeśli tej właśnie chwili lub kreatywnej osoby ci brakuje - sprawdź nasze pomysły na dobrą zabawę z nutką ukrytej edukacji!

 

układanki quercettiA może poukładany z maluszki pierwsze, pomysłowe klocki albo pomalujemy z dzieckiem na szkle? Takie wspólne rysowanie może dostarczyć maluchowi wiele radości, o plusach zabawy z rodzicami nawet nie wspominając
 
 
Jeśli nadal nie masz pomysłu na kreatywną zabawę z maluchem -  przypomnij sobie, jakie zabawy i zajęcia z rodzicami Ciebie cieszyły najbardziej, albo jakich Ci najmocniej brakowało, z pewnością Twoja pociecha na bardzo podobne potrzeby i chętnie pomoże Ci w wymyślaniu atrakcji i rozrywek, które będą czymś więcej niż telewizją i kolejną nudną kreskówką.
 
 
kulki edukacyjne  skrzynka dotykowa  tablica sprawności  dla spryciarzy
 
 Drewniane wariacje dla małych spryciarzy to doskonały pomysł na pobudzanie dzieci do myślenia i działania: wciskanie, porównywanie kształtów, zmysł dotyku i dużo wesołej zabawy.
 
 
Comments (13)
13 Thursday, 06 August 2015 06:55
Bozena42
Myślę, że gry edukacyjne są bardzo ciekawą formą takiej właśnie kreatywnej zabawy z maluchem. A jeszcze plus takich gier jak np z http://www.prolis.pl/72-gry-edukacyjne jest taki, że rodzic może się bawić razem z dzieckiem, wzmacniając więź między sobą, albo dziecko moze się bawić samo - nic na siłę, ale z pobudzaniem kreatywności
12 Thursday, 12 June 2014 10:57
Melania
Świetnie sprawdza się podczas zabaw z dziećmi też zestaw do malowania piaskiem z fikolo.pl. Rozwija niesamowicie wyobraźnie dzieci i zmusza do myślenia :) Moja córki są bardzo oczarowane.
11 Thursday, 19 December 2013 08:24
Niania
Kreatywnie można też spędzić czas z dzieckiem poza domem - choćby na oryginalnie wymyślanych imprezach tematycznych dla dzieci. Dla przykładu: warsztaty origami (prowadzi je w Poznaniu salon http://www.lolomanolo.pl, podobnie jak ciekawe artystyczne wyzwania, zajęcia taneczne, czy zajęcia z robotyki w wersji kids. Myślę, że dzisiaj jest tyle możliwości dla rozwijania i zabawy z dzieciakami, że szkoda ograniczać się tylko do zabawek.
10 Thursday, 19 December 2013 08:21
KAsik
A jakieś zabawy ruchowe?
To lepsze niż tylko same zabawki...
9 Sunday, 03 February 2013 08:40
Majka
Od takich pierwszych zajęć kreatywnych jak malowanki itp fajnie się przechodzi do działu puzzle - zwłaszcza, że dzisiaj dzieciaki mają do dyspozycji puzzle: http://szkolnis.pl/puzzle_trefl super bajkowe: Myszki Miki, Puchatki, Małe Syrenki, Nemo itd itd.
Moim zdaniem każda taka kreatywna puzzlowata czy klockowata zabawa niesie w sobie dużo nauki i poprawia wyobraźnię.
8 Sunday, 06 January 2013 20:21
MagdaN
fajne! książeczki edukacyjne zwłaszcza do mnie przemawiają, bo są najtańsze hihihiih
7 Wednesday, 12 December 2012 13:50
Annika
A ja znalazłam jeszcze fajną listę:
TOP 10 edukacyjnych zabawek dla dzieci - myślę, że taki niezobowiązujące inspiracje też warto rozważyć gdy podsuwamy dzieciom zabawki w prezentach - czy to na święta, czy to na dzień dziecka. W końcu chodzi o stymulowanoe umysłu malucha!
6 Monday, 10 December 2012 10:05
Aleksandraa
Agnieszka w szkolnisie mają też klocki clics - one są 10 razy fajniejsze niż te waflowate! Np:.

clics
5 Tuesday, 04 December 2012 12:05
Agnieszka
Do kreatywnych zabaw ja bym też doliczyła klocki, ale nie jakieś tam zwyklaki tylko np klocki wafle (takie płaskie, co to się je wkłada jeden w drugi i można niesamowite konstrukcje robić, oraz clicsy - kreatywność malucha i starszaka rośnie przy takim zabawach zdecydowanie.
4 Thursday, 08 November 2012 09:39
Madness
Nasz z kolei jakoś nie przepada za tymi książeczkami i innymi "kreatywnymi" zabawkami. Latem jedyną rozrywką jaką akceptuje jest pływania i http://ogrodosfera.pl/trampoliny (stoi w ogrodzie), a zimą wyłącznie gry planszowe... i daje czadu
3 Friday, 26 October 2012 09:34
Speedy
Ta pierwsza książka u góry co macie na zdjęciu to jest kapitalna - w środku tyle pomysłów na zabawy, ze normalnie się oderwać nie można. Mój młody był zaczarowany - tzn pomysłami, bo sam to jeszcze czytac nie umie
2 Monday, 16 August 2010 16:16
kaska
Przeczytałam ostatnio bardzo pouczający artykuł o lepieniu z plasteliny z dziećmi polecam!
http://www.ekorodzice.pl/lepienie_z_plasteliny_zabawy_dla_poczatkujacych,40,532,732.html
1 Friday, 21 May 2010 18:16
Marta
szukam wciąż więcej informacji na temat pobudzania kreatywności,ponieważ mój malec się często zniechęca..przyczyną może być u niego wcześniactwo..staram się jak mogęznalazłam tylko ten artykuł i e-zlobek.pl,macie pomysły?
Koniec kolejek do lekarzy!

Jak dostać się do każdego lekarza w 5 dni?
i nie płacić prywatnie za wizytę?

SPRAWDŹ TUTAJ.


domowa depilacja


Pomysł na wakacje z dzieckiem:
Znajdź miejsce na Czystejeziora.pl

Polecane

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił tego, czego pragnie." - Paulo Coelho

"Dzieci najuważniej słuchają, kiedy mówi się nie do nich." - Eleonora Roosevelt