Prawo i rodzice
Konto osobiste dla dziecka - wady i zalety

 

Finanse i ekonomia to domena nie tylko dorosłych. Dzieci oraz młodzież powinny od jak najmłodszych lat wdrażać się w odpowiedzialne zarządzanie swoimi finansami oraz być edukowane w sprawach ekonomicznych, dzięki temu w swoim dorosłym życiu będą o wiele lepiej w tych sprawach doinformowane, a także racjonalne i świadome swoich wydatków. Jakie są więc zalety i wady kont osobistych dla dzieci?
 
Prosto z serca Radia Zet
radio zet

Jedna z najpopularniejszych stacji radiowych w Polsce, gromadząca codziennie przy odbiornikach nawet 7 milionów słuchaczy, w 1999 powołała do życia Fundację, której wsparcia udzielają największe osobowości świata mediów.

Monika Olejnik i Rafał Bryndal zasiadają w Radzie Programowej Fundacji Radia Zet, a Edyta Jungowska i Beata Pawlikowska stale z nią współpracują.

Wsłuchajmy się w ich słowa na antenie, a dowiemy się, jak i my możemy włączyć się do akcji.

 
Dzieci w Polsce będą lepiej chronione przed odebraniem rodzicom?

smutne dzieckoIstnieje spore prawdopodobieństwo, że w obliczu licznych tragedii rodzinnych, o jakich w ostatnich latach często mówi się w polskich mediach, zmianie ulegną niektóre zapisy znajdujące się w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym.

Chodzi tu o wprowadzenie zakazu odbierania dzieci rodzicom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

 
Prawa rodziców i prawa dziecka w szkole

Przepisy chroniące dziecko to, oprócz praw dziecka, również prawa ucznia. Wszystkie one stanowią szczególną grupę przepisów z uwagi na to, że dotyczą osób nieletnich. Powinny one być jasno określone i dostępne dla każdego ucznia.


Każdy uczeń ma prawo do bezpłatnej nauki, wolności religii lub przekonań, wolności wypowiedzi i wyrażania opinii, wolności od przemocy fizycznej i psychicznej. Uczeń ma także prawo do ochrony swej prywatności w zakresie życia osobistego i rodzinnego.

 
Dziecko i jego prawa na świecie

Łamanie praw dziecka na całym świecie jest zjawiskiem niestety zakrojonym na szeroką skalę. Maluchy niekiedy zmuszane są do niewolniczej niemal pracy, aby zaspokoić aspiracje wielkich korporacji, a przy tym, żeby dzieci mogły zarobić na własne utrzymanie..

Należy zaznaczyć, że Konwencja Praw Dziecka, została uchwalona przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 1989 roku.

 
Bezrobotny rodzic - zasiłek i okres jego pobierania

Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje osobom, które utraciły zatrudnienie oraz w urzędzie pracy otrzymały status bezrobotnego. Dotychczas wysokość zasiłku wynosiła 551, 80 zł, ale od 1 czerwca 2009 roku kwota ta wzrosła do 575 zł.

Jak liczyć wysokość przysługującego nam zasiłku?

 
Nowe becikowe- zmiany wprowadzone 1 listopada 2009 roku

Wraz z dniem 1 listopada bieżącego roku weszły w życie zmiany dotyczące jednorazowego świadczenia pieniężnego zwanego "becikowym" w wysokości tysiąca złotych. Obecnie starając się o wypłatę tej kwoty należy przedstawić zaświadczenie lekarskie, które potwierdza, że ciężarna pozostawała pod stałą opieką lekarską już od dziesiątego tygodnia ciąży, aż do porodu.

 

Pierwotne założenie mówiło o tym, że wszystkie kobiety, które rodzą po 1 listopada 2009 roku muszą przedstawić odpowiednie zaświadczenie.

 
Fundusz alimentacyjny ostatnią deską ratunku.

Fundusz alimentacyjny deską ratunku dla samotnych matek- jakie dokumenty są niezbędne i kiedy przysługuje nam świadczenie z funduszu?


Bycie samotną matką w dzisiejszych czasach jest niebywale trudne. Zwłaszcza, jeżeli ojciec dziecka nie kwapi się z pomocą i na zasądzone alimenty liczyć nie można. Na szczęście państwo z myślą o trudach, jakie niesie ze sobą samotne macierzyństwo 7 września 2007 roku wprowadziło w życie ustawę o świadczeniach z funduszu alimentacyjnego.

 


Koniec kolejek do lekarzy!

Jak dostać się do każdego lekarza w 5 dni?
i nie płacić prywatnie za wizytę?

SPRAWDŹ TUTAJ.


domowa depilacja


Pomysł na wakacje z dzieckiem:
Znajdź miejsce na Czystejeziora.pl

Polecane

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił tego, czego pragnie." - Paulo Coelho

"Dzieci najuważniej słuchają, kiedy mówi się nie do nich." - Eleonora Roosevelt