Przegląd informacji, newsy, ciekawostki
Przepuklina pępkowa u dorosłych i u dzieci

 


Przepuklina pępkowa, będąca formą przepukliny brzusznej, jest najczęściej wadą wrodzoną, występującą u niemowląt. Pojawia się jednak również u dorosłych, jeśli dojdzie do osłabienia wewnętrznej warstwy mięśni brzucha. Wśród narażone są przede wszystkim wcześniaki oraz dzieci z niską wagą urodzeniową. Pojawia się ona na wysokości pępka. U dorosłych częściej mamy do czynienia z przepukliną okołopępkową. Przepuklina uważana jest za schorzenie niegroźne, jednak trzeba pamiętać, że nieleczona prowadzi do poważnych powikłań, czasami nawet zagrażających życiu.
 
Czym suplementować dziecko, aby umysł prawidłowo się rozwijał?

 

Do prawidłowego rozwoju mózg dziecka potrzebuje odpowiednich składników odżywczych. Bez nich nie będzie mógł działać dobrze, a to może przełożyć się na przykład na gorsze wyniki dziecka w szkole. Czym wobec tego suplementować dziecko, aby jego umysł rozwijał się i działał prawidłowo każdego dnia?
 
Niezbędna odzież niemowlęca

 

Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka to duże wyzwanie dla przyszłych mam. Większość z nich podchodzi do tego z dużą radością, ale również obawą i przesadą. Poza niezbędnymi akcesoriami ważne jest również zaopatrzenie w odpowiednią ilość dziecięcych ubrań.

Odzież dla najmłodszych szybko ulega zabrudzeniu na skutek ulania bądź przemoczenia pieluszki. Dobrze zatem mieć ich większą ilość. Tym bardziej, że w pierwszym okresie macierzyństwa ciężko jest o czas i często obowiązki domowe odchodzą na dalszy plan, w tym pranie.

 
Jak sobie radzić z różnymi rodzajami kaszlu?

 


Kaszel to jeden z głównych objawów infekcji wirusowych atakujących górny odcinek dróg oddechowych. Choć może być symptomem różnych schorzeń, to najczęściej towarzyszy przeziębieniu i grypie. W takich sytuacjach najlepszą metodą leczenia jest syrop na kaszel.
 
Funkcjonalne meble metalowe szkolne - jak wybierać?

 


Każda placówka oświatowa albo pełniąca funkcję pomocniczą dla oświaty jest rozliczana z niezbędnego wyposażenia, mającego ułatwiać pracę członkom kadr zatrudnionych w tym sektorze, jak i przebywanie w ich obrębie użytkownikom - uczniom, studentom, dorosłym opiekunom, gościom z zewnątrz.
 
Jaki prezent kupić dla niemowlaka?

 


Kupując prezent dla niemowlaka powinniśmy zastanowić się, czy ma być praktyczny i przeznaczony dla rodzica, a może powinien sprawiać radość dziecku? Przeglądając sklepy internetowe często natykamy się na upominki, które tak naprawdę nie są przeznaczone dla malucha, tylko dla dorosłych. Jak więc wybrać odpowiedni prezent? Wszystko zależy od tego, czego rodzicom brakuje w wyprawce dla maluszka i z czego ucieszyliby się najbardziej.
 
Dlaczego witamina D jest wskazana dla niemowląt?

 


Witamina D jest bardzo ważną witaminą w organizmie człowieka, która ma wielostronne działanie fizjologiczne. Niestety, często mamy jej niedobory, co powoduje, że konieczna jest jej suplementacja, co ma bardzo duże znaczenie szczególnie u niemowląt.
 
Jak poradzić sobie z wyborem prezentu dla niemowlaka?

 


W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo propozycji i ciężko się zdecydować. Zobaczmy zatem jaki prezent będzie zawsze na topie i nigdy nie wyjdzie z mody.
 
Aparat ortodontyczny na zęby dla dzieci

 

Zapewne każdy człowiek chciałby cieszyć się zdrowymi, równymi zębami, które pozwalają pięknie się uśmiechać.

Niestety, nie u wszystkich uzębienie rozwija się prawidłowo. Z różnych przyczyn zęby mogą wyrastać nierówno, a zaniedbania na etapie dzieciństwa sprawiają, że w dorosłym życiu trudniej jest uzyskać idealne efekty prostowania.

 
Jak zmotywować dziecko do nauki języka obcego?

 

Wielu rodziców zastanawia się czy warto zachęcać małe dzieci do nauki języków obcych. Jak się okazuje badania naukowe potwierdziły, że dzieci uczące się aktywnie mają większą szansę na poprawne opanowania wymowy oraz osiągnięcie w przyszłości biegłości w posługiwaniu się językiem obcym. Co więcej uczestniczenie w zajęciach ma także ogromny wpływ na ogólny rozwój intelektualny dziecka.
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 30
Koniec kolejek do lekarzy!

Jak dostać się do każdego lekarza w 5 dni?
i nie płacić prywatnie za wizytę?

SPRAWDŹ TUTAJ.


domowa depilacja


Pomysł na wakacje z dzieckiem:
Znajdź miejsce na Czystejeziora.pl

Polecane

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił tego, czego pragnie." - Paulo Coelho

"Dzieci najuważniej słuchają, kiedy mówi się nie do nich." - Eleonora Roosevelt