Najciekawsze zabawy dla dzieci

Najciekawsze zabawy dla dzieci, gdy brak pomysłu na nudę:

 

1.Żywy tor przeszkód. Z grupki dzieci tworzymy przy pomocy szarf żywy tor przeszkód, dzieci stają w różnych pozach, a jedno z nich stara się przejść tor tak, żeby nie dotknąć jego "murów".

 
Zabawa wspomaga koordynację dzieci, równowagę i uczy sprytu, delikatności chodzenia i zwracania uwagi na to, co znajduje się "na drodze". Mnóstwo dobrego humoru!
 
2.Rozmowy rąk
 
Dzieci leżą na plecach, z rękoma w górze, machają nimi, przekładają i patrzą na charakterystyczne cechy rąk kolegów tak, jakby z nimi rozmawiały - do zabawy można włączyć słowa.
 
Zabawa pokazuje nam, jak pomysłowe mogą być dzieci, uspokaja , relaksuje i rozśmiesza. Dobra na długie, nudne wieczory zimowe.
 
 
 
3.Informacja bez słów
 
Jedno dziecko staje przed drugim i stara się przekazać mu jakąś myśl tak, żeby została odgadnięta. Oczywiście przekazywanie myśli musi odbywać się bez słów- wyłącznie za pomocą gestów.
 
Zabawa uczy dziecko różnych sposobów komunikowania się i przekazywania wiadomości. Bo czasem gesty bywają ważniejsze niż słowa. Dużo dobrej zabawy i radości!
 
4.Głowy i brzuszki
 
Dzieci kładą się obok siebie tak, żeby głowa sąsiada leżała na ich brzuszku. Zadanie brzuszków jest podskakiwanie i śmianie się!
 
Zabawa dostarcza maluchom mnóstwa radości i dobrego humoru!
 
5.Myjnia samochodowa
 
Grupka dzieci tworzy tunel na kształt myjni samochodowej. Inne dziecko przechodzi powoli środkiem tunelu a pozostałe starają się je jak najdokładniej "umyć" własnymi rękoma - tak jak myjnia myje samochód.
 
Zabawa jest dla dzieci czystą przyjemnością, każe może się wykazać inicjatywą i ciekawym pomysłem mycia "samochodu". Humorystyczna
 
 
 
6.Imiona ruchowe
 
Każde z dzieci przedstawia się wybranym przez siebie ruchem(np klaśniecie rąk). Następnie pozostałe dzieci starają się powiedzieć jaki ruch wybrało inne dziecko na swoje imię.
 
Zabawa pamięciowa, pobudza umysł dziecka, rozwija, zmusza do myślenia, kojarzenia i zapamiętywania.
 
 

 

 
Koniec kolejek do lekarzy!

Jak dostać się do każdego lekarza w 5 dni?
i nie płacić prywatnie za wizytę?

SPRAWDŹ TUTAJ.


domowa depilacja


Pomysł na wakacje z dzieckiem:
Znajdź miejsce na Czystejeziora.pl

Polecane

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił tego, czego pragnie." - Paulo Coelho

"Dzieci najuważniej słuchają, kiedy mówi się nie do nich." - Eleonora Roosevelt