Gry i zabawy w grupie

Gry i zabawy w grupie - czyli jak wesoło spędzać czas z maluchami.

 

1.Nawigator i pilot
Grupka dzieci tworzy pas startowy szerokości 60- 80cm, pilot z zamkniętymi oczami staje po jednej stronie sali, jego nawigator z drugiej, obaj mogą ze sobą rozmawiać  a nawigator musi tak prowadzić pilota, żeby ten "wylądował" na pasie startowym.
 
Zabawa uczy dzieci współpracy w grupie i jednocześnie dostarcza mnóstwo śmiechu i radości.
 
 
2.Zabawa w czarodzieja
 
Czarodziej wybrany z grupki dzieci zamienia je za pomocą dotyku w kamienie, uratować je mogą tylko dzieci jeszcze nie zaczarowane i to tylko w jeden sposób - przebiegając pod nogami "kamienia". 
 
Zabawa poprawia sprawność fizyczną dzieci, krążenie, jest doskonałą rozgrzewką przed dłuższymi ćwiczeniami, dostarcza samej radości.

 

3.Zgadnij im jestem!

Grupka dzieci staje w kole, trzymając się za ręce. Jedno dziecko z zawiązanymi oczyma stoi w środku, dzieci krążą wokół niego. Na znak prowadzącego stają a "niewidomy" podchodzi i stara się odgadnąć przy pomocy dotyku kim jest osoba z koła. Jeśli zgadnie - zmiana ról.
 
Zabawa w ciekawy i oryginalny sposób uczy dzieci zapamiętywania szczegółów i zwracania uwagi na drobiazgi, jednocześnie nakazuje im się skupić i zgadywać pobudzając umysł dziecka i jego wyobraźnię.
 
 
 
 
4.Indianin i traper
 
Dzieci (Indianie) siedzą w kole, w środku z zawiązanymi oczami siedzi traper. Mali Indianie starają się jak najciszej podejść do trapera i go dotknąć.Traper słucha szelestu i wskazuje palcem w stronę skąd hałas dobiega- jeśli namierzy Indianina, ten musi się cofnąć. Super!
 
5.Podnieś skałę!
 
Jedno z dwojga dzieci siada na podłodze w pozycji "na pająka" i stara się jak najmocniej przywrzeć do podłoża. Drugie, na dany sygnał stara się "podnieść skałę" za rękę lub nogę. Czy wygra siła skały czy moc człowieka?
 
Zabawa pokazuje dzieciom, jak silna może być skała, wzmacnia mięśnie dzieci i ich upór - by wygrać skała musi walczyć, podobnie jak człowiek. Mnóstwo zabawy i radości.
 
 
 
6. Za i przeciw!
 
Osoba prowadząca zabawę podaje hasło (np. kto jest Za chodzeniem do szkoły), osoby "za" stają po jednej stronie, osoby "przeciw" po drugiej i na zmianę każda z grup podaje argumenty dlaczego. Wygrywa ta grupa, która poda ich więcej.
 
Zabawa uczy wymiany zdań i argumentacji.
 
 
 

 

 
Comments (6)
6 Tuesday, 18 March 2014 09:41
Grażyna
Fajna jest zabawa w teatr. Ogólnie edukacja teatralna jest bardzo ważna w życiu dziecka. My często chodzimy do Teatru Małego Widza w Warszawie, ale w innych miastach też podobno są teatry dla najmłodszych dzieci.
A co do zabawy w teatr to ze starszymi dziećmi fajnie jest zrobić wspólnie jakieś kukiełki czy wycinanki i całe przedstawienia z wymyślonym scenariuszem odgrywać :)
5 Thursday, 19 December 2013 08:32
Niania
Wszystkie pomysły sa bardzo fajne, tylko gorzej, że dzisiaj dzieci to głównie chcą zabaw w internecie, a te z takich kreatywnych trudniej znaleźć.
My pozwalamy dzieciom grac np w sprawdzone http://dogry.pl/howrse itp gierki, ale to najpierw sami przeglądamy czy się gra nadaje dla wieku.
4 Thursday, 19 December 2013 08:30
KAsik
Na żywioł? Dzieciaki?
fiuu nieźle
3 Monday, 11 March 2013 14:25
KaMilka
A ja tu lubię puścic dzieciaki na żywioł - niech latają i bawią się ze sobą, to wtedy mają zawsze największą frajdę i nie trzeba im jakoś super dodatkowo pomysłów na zabawy podsuwać. Taki plac zabaw a'la dżungla (jak jungle gym w tym miejscu), to super miejsce do zabawy grupowej dzieciaków - i to niekoniecznie z nadzorcą wymyślalającym co mają teraz robić.
2 Sunday, 06 January 2013 20:20
MagdaN
Dziękuję za pomysły - nie wszystkie zabawy znałam i chętnie je wykorzystam u nas w domu!
1 Wednesday, 12 December 2012 13:45
Aleksandra
Do ciekawych zabaw w grupie można też zachęcić maluchy posuwając im np klocki clics, czy klocki drewniane i wymyślając zabawy w konstruowanie wspólnego miasteczka, zbudowanie szkoły czy takiego czegoś, co będzie wymagało od dzieci wspólnej pracy.
Koniec kolejek do lekarzy!

Jak dostać się do każdego lekarza w 5 dni?
i nie płacić prywatnie za wizytę?

SPRAWDŹ TUTAJ.


domowa depilacja


Pomysł na wakacje z dzieckiem:
Znajdź miejsce na Czystejeziora.pl

Polecane

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił tego, czego pragnie." - Paulo Coelho

"Dzieci najuważniej słuchają, kiedy mówi się nie do nich." - Eleonora Roosevelt