Pomysły na gry i zabawy z dziećmi

Ciekawe pomysły na gry i zabawy z dziećmi:

 

1.Przetaczamy się. Dzieci kładą się na brzuszkach, wszystkie w jedną stronę, jedno obok drugiego. Następnie na powstały "żywy dywan" wtacza się jedno dziecko i turla się powoli aż do końca !Świetna zabawa i mnóstwo uśmiechu.


2.Miś Jogi
 
Dzieci ustawiają się w kole, jedno przy drugim. Zadanie: nadać sygnał poprzez merdanie obiema dłońmi przy głowie, przy jednoczesnym merdaniu jedną dłonią sąsiada i nie pomylić się! Przy nadawaniu sygnału dziecko wywołuje z koła inną osobą słowami np : "Miś Jarek wywołuje misia Gosię!", wówczas miś Gosia musi nadać sygnał przy współpracy sąsiada i nie pomylić się!.
 

Zabawa uczy refleksu i wcale nie jest łatwą sztuką, wymaga od dzieci pilności, uwagi, słuchania i akcji w odpowiednim momencie. Idealna dla rozbrykanych maluchów, które nie mogą długo siedzieć w jednym miejscu!

 

Gry planszowe dla dzieci : Domino farma, Super Farmer, Chińczyk, Atak Dinozaurów , Wielkie zakupy,

 

3.Zamek błyskawiczny!
 
Dzieci kładą się na pleckach, co drugie w tą samą stronę, tak,by głowa jednego dziecka leżała jak najbliżej głowy drugiego. Następnie leżące osoby podnoszą ręce do góry tworząc "zamek błyskawiczny". Na uniesione ręce dzieci kładziemy inną osobę, której zadaniem jest bycie "sztywną" i nie poruszanie się. Pozostałe dzieci przesuwając leżącego "sztywniaka" zapinają zamek błyskawiczny!
 
Zabawa uczy zaufania, ćwiczy równowagę dziecka i sprawia mnóstwo radości!
 
4.Lustro
 
Jedno z dzieci porusza się powoli wykonując dowolne ruchy, drugie dziecko jest odbiciem lustrzanym - stara się więc jak najdokładniej odwzorowywać ruchy pierwszego dziecka!
 
Zabawa wygląda bardzo wesoło, zwłaszcza gdy pierwsze dziecko przyspiesza machając np rękoma, uczy refleksu i skupiania uwagi, pilności i dokładności!
 
5.Dzwon
 
Pięć lub sześć osób tworzy zwarte koło, w środku znajduje się dziecko, którego zadaniem jest mieć zamknięte oczy - jest ono duszą dzwonu. Pozostałe dzieci kołysząc się lekko przesuwają duszę dzwonu i delikatnie przekazują ją od jednej ścianki dzwonu do drugiej.
 
Zabawa wypracowuje w dzieciach zaufanie do siebie, dbałość o inne dzieci, staranność wykonywania ćwiczeń.
 
 
 
 
6.Wodzenie za nos!
 
Pierwsze dziecko porusza swoją wyprostowaną dłonią w przestrzeni, drugie natomiast stara się utrzymać swój nos jak najbliżej palca wskazującego swojego kolegi - jest "wodzone za nos".
 
Zabawa poprawia koncentrację dzieci, uczy uważnego zwracania uwagi na to, co robi drugie dziecko, wymaga refleksu i zaangażowania. Polecana dzieciom, nadpobudliwym i bardzo energicznym - zwiększa ich zdolność skupiania się.
 

Zabawy i zadania dla przedszkolaków,Twórcze zabawy dla dwulatków i nie tylko,Zabawy plastyczne dla czterolatków,Zabawy plastyczne dla pięciolatków, Wesołe muzykowanie czterolatka,Muzyczne zabawy z pięciolatkiem,Zabawy i ćwiczenia językowe, Uśmiechnięte zabawy na każdą okazję!, Zabawy ruchowe i taneczne dla dzieci


 

 

 
Koniec kolejek do lekarzy!

Jak dostać się do każdego lekarza w 5 dni?
i nie płacić prywatnie za wizytę?

SPRAWDŹ TUTAJ.


domowa depilacja


Pomysł na wakacje z dzieckiem:
Znajdź miejsce na Czystejeziora.pl

Polecane

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił tego, czego pragnie." - Paulo Coelho

"Dzieci najuważniej słuchają, kiedy mówi się nie do nich." - Eleonora Roosevelt