Dziecko i szkoła
Funkcjonalne meble metalowe szkolne - jak wybierać?

 


Każda placówka oświatowa albo pełniąca funkcję pomocniczą dla oświaty jest rozliczana z niezbędnego wyposażenia, mającego ułatwiać pracę członkom kadr zatrudnionych w tym sektorze, jak i przebywanie w ich obrębie użytkownikom - uczniom, studentom, dorosłym opiekunom, gościom z zewnątrz.
 
Jak zmotywować dziecko do nauki języka obcego?

 

Wielu rodziców zastanawia się czy warto zachęcać małe dzieci do nauki języków obcych. Jak się okazuje badania naukowe potwierdziły, że dzieci uczące się aktywnie mają większą szansę na poprawne opanowania wymowy oraz osiągnięcie w przyszłości biegłości w posługiwaniu się językiem obcym. Co więcej uczestniczenie w zajęciach ma także ogromny wpływ na ogólny rozwój intelektualny dziecka.
 
Wakacje bez rodziców

Ferie zimowe w szkołach niedługo dobiegną końca. Jednak lada chwila czekają nas wakacje letnie. Jak co roku zapewne i teraz pojawi się pytanie, jak dobrze zorganizować czas naszym pociechom?

Większość rodziców musi pozostać w pracy i ciężko wtedy o urlop. Dzieci zaś chcą ten czas spędzić jak najlepiej, wykorzystując go maksymalnie.

 
Twoje dziecko znów coś zgubiło w szkole? To już norma

dziecko w szkoleBeztroska to jeden z głównych elementów dzieciństwa. Maluchy mają na głowie wiele obowiązków, jak choćby uczęszczanie do przedszkola i szkoły, odrabianie zadań domowych, a wielokrotnie jeszcze pomaganie rodzicom w prostych czynnościach domowych. W tym wieku wszyscy dopiero uczą się odpowiedzialności, więc informacja o nagminnym gubieniu przez uczniów różnych rzeczy w szkole nie powinna nikogo zaskakiwać.

 
Kursy przygotowujące ? czy warto na nie chodzić?
Wednesday, 04 November 2015 15:57


Przygotowania do matury, testu gimnazjalnego lub sprawdzianu szóstoklasisty nie są najłatwiejsze, zwłaszcza jeśli uczniowi (lub jego rodzicom) zależy na jak najlepszych wynikach.

Z tego powodu placówki edukacyjne proponują kursy przygotowujące, na których omawia się program, obowiązujący na danym egzaminie.

 
Idealna przedszkolanka - jak ją znaleźć, jak rozpoznać?

Do przedszkolaSzukasz przedszkola dla swojej pociechy? Warto zacząć poszukiwania co najmniej kilka miesięcy przed planowanym rozpoczęciem korzystania z usług przedszkoli, wybierając placówkę najlepiej przystosowaną do potrzeb danego dziecka. Ważnym kryterium wyboru jest oczywiście przedszkolanka - to z nią maluch będzie przebywał przez kilka godzin w ciągu dnia.

 
Zabawki drewniane: hit czy kit?

Zabawki drewnianeChociaż współcześni ludzie cieszą się z postępu technologicznego i uzyskiwanym dzięki temu, lepszym produktom, to jednak część osób wciąż ceni sobie naturalność. Dotyczy to szczególnie tych ludzi, którzy preferują ekologiczny styl życia.

Zamiast najnowszych zdobyczy cywilizacyjnych, wolą korzystać z tego, co produkowane jest tradycyjnymi metodami przy wykorzystaniu naturalnych materiałów. Jest tak np. w przypadku drewnianych zabawek.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 Next > End >>

Page 1 of 6
Koniec kolejek do lekarzy!

Jak dostać się do każdego lekarza w 5 dni?
i nie płacić prywatnie za wizytę?

SPRAWDŹ TUTAJ.


domowa depilacja


Pomysł na wakacje z dzieckiem:
Znajdź miejsce na Czystejeziora.pl

Polecane

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił tego, czego pragnie." - Paulo Coelho

"Dzieci najuważniej słuchają, kiedy mówi się nie do nich." - Eleonora Roosevelt