Bajki dla dzieci, bajkopisarze, świat baśniowy
Kicur i Witek - cz.III Bajka
Sunday, 10 January 2016 15:10

kicur i witekDziś trzecia część bajki o Kicurze i Witku - zapraszamy do lektury! Codziennie czytamy dzieciom bajki: to bawi i rozwija.

 
Kicur i Witek - cz. II Bajka
Thursday, 27 August 2015 09:05

kicurDziś druga część bajki o Kicurze i Witku - zapraszamy do lektury! Codziennie czytamy dzieciom bajki: to bawi i rozwija.

 
Kicur i Witek - bajka dla dzieci, cz. I

bajka dla dzieciDziś rozpoczynamy dla Was publikację bajki dla dzieci "Kicur i Witek".

Seria odcinkowa - żeby wygodnie Wam się czytało:)

Za bajkę dziękujemy autorce: Anecie Bilskiej, a Wam życzymy udanej lektury! Kliknij dalej, żeby rozpocząć czytanie

 
Programy telewizyjne dla dzieci: jakie?

bajki dzieciTrudno wśród pedagogów dziecięcych znaleźć kogoś, kto byłby zwolennikiem sadzania dziecka na kilka godzin dziennie przed telewizorem.

Wszyscy są przekonani, że telewizja jest zabójcą wyobraźni dziecka i hamuje jego rozwój intelektualny. Ale czasem wyniki badań nie mają przełożenia na rzeczywistość, w której zabiegany rodzic szuka zajęcia dla malucha, gdy sam musi zająć się np. domowymi obowiązkami.

 
Audiobooki dla dzieci ? wygoda dla rodzica

audiobookiAudiobooki dla dzieci są dziś coraz bardziej popularne - i choć wielu rodziców broni się przed nimi twierdząc, że nikt lepiej nie przeczyta dziecku bajki niż oni sami, to sprzedaż tego rodzaju "książek słuchanych" rośnie w Polsce w dość dużym tempie.

 
Czym są bajki terapeutyczne i kiedy mogą dziecku pomóc?

bajki terapeutyczneBajki terapeutyczne stanowią interesujący dział literatury dziecięcej. Ich celem jest przede wszystkim pokonywanie rozmaitych lęków i barier psychicznych.

Ze względu na fakt, że bajki są czymś bardzo bliskim dziecku, łatwo można wykorzystać je właśnie do tego, aby tłumaczyć różne zjawiska niezrozumiałe dla dziecka.

 
Bajki logopedyczne-ale po co?

babyJako, że w ostatnich latach przybywa dzieci, która mają problemy z poprawną wymową, logopedia stara się sięgać po różnorodne sposoby niwelowania tych nieprawidłowości. Poza typowymi ćwiczeniami, jakie są zalecane przez specjalistów na zajęciach lekcyjnych lub terapeutycznych, można też zdecydować się na fajne zabawy, które będą połączeniem terapii z rozrywką.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 Next > End >>

Page 1 of 5
Koniec kolejek do lekarzy!

Jak dostać się do każdego lekarza w 5 dni?
i nie płacić prywatnie za wizytę?

SPRAWDŹ TUTAJ.


domowa depilacja


Pomysł na wakacje z dzieckiem:
Znajdź miejsce na Czystejeziora.pl

Polecane

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił tego, czego pragnie." - Paulo Coelho

"Dzieci najuważniej słuchają, kiedy mówi się nie do nich." - Eleonora Roosevelt