Dla dziecka, dla mamy - DobroDziecka.pl
Przepuklina pępkowa u dorosłych i u dzieci

 


Przepuklina pępkowa, będąca formą przepukliny brzusznej, jest najczęściej wadą wrodzoną, występującą u niemowląt. Pojawia się jednak również u dorosłych, jeśli dojdzie do osłabienia wewnętrznej warstwy mięśni brzucha. Wśród narażone są przede wszystkim wcześniaki oraz dzieci z niską wagą urodzeniową. Pojawia się ona na wysokości pępka. U dorosłych częściej mamy do czynienia z przepukliną okołopępkową. Przepuklina uważana jest za schorzenie niegroźne, jednak trzeba pamiętać, że nieleczona prowadzi do poważnych powikłań, czasami nawet zagrażających życiu.
 
Rola kalamburów w rozwoju dziecka

 


Każdy z nas pamięta grę w kalambury z okresu swego dzieciństwa. Jedna z osób losuje hasło, a następnie, w zależności od wariantu gry, pokazuje je lub rysuje jak najlepiej potrafi. Pozostali w tym czasie jak najszybciej starają się odgadnąć co ta osoba ma na myśli. W taki oto sposób można najkrócej opisać przebieg tej zabawy.

 
Czym suplementować dziecko, aby umysł prawidłowo się rozwijał?

 

Do prawidłowego rozwoju mózg dziecka potrzebuje odpowiednich składników odżywczych. Bez nich nie będzie mógł działać dobrze, a to może przełożyć się na przykład na gorsze wyniki dziecka w szkole. Czym wobec tego suplementować dziecko, aby jego umysł rozwijał się i działał prawidłowo każdego dnia?
 
Kolejki drewniane jako zabawki dla dzieci i dorosłych

 

Każdy lubi wracać myślami do młodzieńczych lat, kiedy bawili się kolejkami drewnianymi. Ludzie kupują produkty, których smak przywołuje wspomnienia dzieciństwa.

Tak samo jest z zabawkami, jeśli posiadamy dzieci, młodsze rodzeństwo lub chrześniaków najchętniej kupujemy im prezenty, którymi najbardziej lubiliśmy bawić się w młodości.

 
Niezbędna odzież niemowlęca

 

Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka to duże wyzwanie dla przyszłych mam. Większość z nich podchodzi do tego z dużą radością, ale również obawą i przesadą. Poza niezbędnymi akcesoriami ważne jest również zaopatrzenie w odpowiednią ilość dziecięcych ubrań.

Odzież dla najmłodszych szybko ulega zabrudzeniu na skutek ulania bądź przemoczenia pieluszki. Dobrze zatem mieć ich większą ilość. Tym bardziej, że w pierwszym okresie macierzyństwa ciężko jest o czas i często obowiązki domowe odchodzą na dalszy plan, w tym pranie.

 
Konto osobiste dla dziecka - wady i zalety

 

Finanse i ekonomia to domena nie tylko dorosłych. Dzieci oraz młodzież powinny od jak najmłodszych lat wdrażać się w odpowiedzialne zarządzanie swoimi finansami oraz być edukowane w sprawach ekonomicznych, dzięki temu w swoim dorosłym życiu będą o wiele lepiej w tych sprawach doinformowane, a także racjonalne i świadome swoich wydatków. Jakie są więc zalety i wady kont osobistych dla dzieci?
 
Jak sobie radzić z różnymi rodzajami kaszlu?

 


Kaszel to jeden z głównych objawów infekcji wirusowych atakujących górny odcinek dróg oddechowych. Choć może być symptomem różnych schorzeń, to najczęściej towarzyszy przeziębieniu i grypie. W takich sytuacjach najlepszą metodą leczenia jest syrop na kaszel.
 
Funkcjonalne meble metalowe szkolne - jak wybierać?

 


Każda placówka oświatowa albo pełniąca funkcję pomocniczą dla oświaty jest rozliczana z niezbędnego wyposażenia, mającego ułatwiać pracę członkom kadr zatrudnionych w tym sektorze, jak i przebywanie w ich obrębie użytkownikom - uczniom, studentom, dorosłym opiekunom, gościom z zewnątrz.
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 59
Koniec kolejek do lekarzy!

Jak dostać się do każdego lekarza w 5 dni?
i nie płacić prywatnie za wizytę?

SPRAWDŹ TUTAJ.


domowa depilacja


Pomysł na wakacje z dzieckiem:
Znajdź miejsce na Czystejeziora.pl

Polecane

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił tego, czego pragnie." - Paulo Coelho

"Dzieci najuważniej słuchają, kiedy mówi się nie do nich." - Eleonora Roosevelt